2014-2015

Rezulatate la Concursurinaționale/internationale, anșcolar 2014 – 2015:

                                         LICEUL SPECIAL MOLDOVA TG. FRUMOS

 

Nr. Crt Nume, prenume elev Denumire concurs.Locaţie Clasa Profesor indrumator Premiul
BURSUC MARIUS GABRIEL ConcursulNaţional al elevilor cu deficienţe de vedere, Cluj – Napoca, aprilie 2015, Limbaşiliteraturaromână A VIII -a Sava Minodora III
APETREI

ALEXANDRU

ConcursulNaţional al elevilor cu deficienţe de vedere, Cluj – Napoca, aprilie 2015, Limbaşiliteraturaromână A XII – a Pădurariu Adina III

 

 

BURSUC MARIUS GABRIEL ConcursulNaţional al elevilor cu deficienţe de vedere, Cluj – Napoca, aprilie 2015, TIC A VIII -a SofroniaSimona II
APETREI ALEXANDRU ConcursulNaţional al elevilor cu deficienţe de vedere, Cluj – Napoca, aprilie 2015, TIC A XII – a

 

 

 

 

SofroniaIonelaSimona Mențiune
ȚILIA CLAUDIA ConcursulNaţional al elevilor cu deficienţe de vedere, Cluj – Napoca, aprilie 2015, Citirecorectășirapidă braille A X– a

 

 

 

 

 

Todericiu Cornel

 

 

 

I
MAFTEI ANDREEA ConcursulNaţional al elevilor cu deficienţe de vedere, Cluj – Napoca, aprilie 2015, Citirecorectășirapidă braille A VII –a Todericiu Cornel Mențiune
Trupa VOX ConcursulNațional Coral – secțiunealiceu, fazajudețeană, Iași, 28.02.2015 IX – XII

 

 

 

Petrila Gisela I
TOMA EUSEBIU ConcursulNațional Coral – secțiunealiceu, SOLIST INSTRUMENTAL FOLCLOR, fazajudețeană, Iași, 28.02.2015

 

X Petrila Gisela I
Trupa de dans modern SONIQ ConcursulNațional de Dans ÎMPREUNĂ PT. VIITOR – din cadrul SNAC, FazaRegională ,Pașcani, mai 2015 A X-a Petrila Gisela II
Trupa de dans modern SONIQ ConcursulNațional de Dans ÎMPREUNĂ PT. VIITOR – din cadrul SNAC, Fazajudețeană,Iași, martie 2015

 

A X-a Petrila Gisela I
TOMA EUSEBIU Concursul Regional cu participarenaționalăpentruelevii cu CES RAZE DE LUMINĂ ȘI HAR DIN INIMA MEA CĂTRE INIMA TA, secțiuneaLiterar – Religioasă, Iași, ediția I, martie – aprilie 2015

 

A X -a Sava Minodora I
FRONA LIVIA Festivalul ”PrieteniiMuzicii / Pro Piano – România”, FilialaIași, ediția a IV –a, decembrie 2014 A IV – a Petrila Gisela / Florian Irina Diplomă de ExcelențășiPremiul Special pentruPiesaClasică, Categoria B6
TIRON LIVIA Concursul Regional cu participarenaționalăpentruelevii cu CES RAZE DE LUMINĂ ȘI HAR DIN INIMA MEA CĂTRE INIMA TA, secțiuneaLiterar – Religioasă, Iași, ediția I, martie – aprilie 2015 A X -a Sava Minodora I
FRONA LIVIA ”MuzArt” – Concurs Național de InterpretarePian, ediția a III –a, noiembrie 2014, Vaslui

 

A IV -a Petrila Gisela/ Florian Irina

 

I
DOROȘCAN

VASILE

ConcursulNațional de TIC pentruelevi cu deficient de vedereLUMEA VIRTUALĂ PRIN IRIS , etapa a II –a, 21-22 noiembrie 2014, Timișoara A IX -a SofroniaSimona

 

 

 

 

 

 

III
APETREI ALEXANDRU ConcursulNațional de TIC pentruelevi cu deficient de vedereLUMEA VIRTUALĂ PRIN IRIS , etapa a II –a, 21-22 noiembrie 2014, Timișoara

 

A XII -a SofroniaSimona I
BURSUC MARIUS GABRIEL ConcursulNațional de TIC pentruelevi cu deficient de vedereLUMEA VIRTUALĂ PRIN IRIS , etapa a II –a, 21-22 noiembrie 2014, Timișoara A VIII -a SofroniaSimona PREMIUL SPECIAL
GRĂDINARU ILIE – CĂTĂLIN ConcursulNațional de TIC pentruelevi cu deficient de vedereLUMEA VIRTUALĂ PRIN IRIS , etapa a II –a, 21-22 noiembrie 2014, Timișoara A XI -a SofroniaSimona MENȚIUNE
TRUPA LICĂR ConcursulInterjudețean de Interpretare din LiricaEminescianăFLOARE ALBASTRĂ, Iași, ediția a XVI –a, 15.01.2015 A X-a Sava Minodora PREMIUL JURIULUI
TIRON LIVIA ConcursulInterjudețean de Interpretare din LiricaEminescianăFLOARE ALBASTRĂ, Iași, ediția a XVI –a, 15.01.2015 A X-a Sava Minodora DIPLOMĂ DE EXCELENȚĂ
TRUPA LICĂR ConcursulInterjudețean de Interpretare din LiricaEminescianăFLOARE ALBASTRĂ, Iași, ediția a XVI –a, 15.01.2015

 

A X-a Sava Minodora PREMIUL JURIULUI
ȚILIA CLAUDIA ConcursulMICUL PRINȚ, ediția a III –a, SecțiuneaInterpretarePoetică, Iași, martie 2015 A X-a Sava Minodora II
TRUPA COMEDY ConcursulMICUL PRINȚ, ediția a III –a, SecțiuneaArtăTeatrală, Iași, martie 2015 A X-a Sava Minodora I
TOMA EUSEBIU ConcursulMICUL PRINȚ, ediția a III –a, SecțiuneaArtăTeatrală, Iași, martie 2015 A X-a

 

 

 

 

 

Sava Minodora I
BENCHEA ALEXANDRU ConcursulMICUL PRINȚ, ediția a III –a, SecțiuneaArtăTeatrală, Iași, martie 2015 A X-a Sava Minodora I
TIRON LIVIA ConcursulMICUL PRINȚ, ediția a III –a, SecțiuneaInterpretarePoetică, Iași, martie 2015 A X-a Sava Minodora I
Liceul Special MOLDOVA Festivalulfilmelor de prezentare a unitățilorliceale din județulIași, CAEJ, ediția a II-a, februarie – aprilie 2015 Colectiveleviclasa A X-a Doru Gabriela,

IftodeLiliana,

Doleanu Gabriel,

Pristavu Margareta

DIPLOMĂ DE EXCELENȚĂ pentru debut filmografic
Liceul Special MOLDOVA ConcursulSANITARII PRICEPUȚI,etapapejudeț, 31 mai 2015 liceu CîteaPetronela II
SIMON DAVID ConcursulInterjudețeanPLANETA PĂMÂNT – CASA TUTUROR, ediția a II –a, secțiuneacreațieplastică, Vaslui, aprilie 2015 A IV -a CiureaIoana I
COJOCARU MARIUS ConcursulInterjudețeanPLANETA PĂMÂNT – CASA TUTUROR, ediția a II –a, secțiuneacreațieliterară, Vaslui, aprilie 2015 A VI -a CiureaIoana II
SAVIN MONICA ConcursulInterjudețeanPLANETA PĂMÂNT – CASA TUTUROR, ediția a II –a, secțiuneacreațieplastică, Vaslui, aprilie 2015 A VI -a CiureaIoana II